Technologie výroby

Jak probíhá výroba pracovní kuchyňské desky z kamene

Cesta přírodního kamene do vašich domovů začíná jeho těžbou, která probíhá v nejrůznějších koutech světa. Mezi nejbohatší regiony na výskyt nepřeberného množství barevných žul patří Indie, Jižní Amerika a Afrika.

Těžba kamene v lomech

V lomech se skála odvrtává nebo odstřeluje dynamitem na jednotlivé žulové bloky. Po vytěžení se bloky přepraví k řezání a dalším úpravám do továren na zpracování kamene.

Těžba kamene pro Perfekt Kámen

Těžba kamene pro Perfekt Kámen

Těžba kamene pro Perfekt Kámen

Těžba kamene pro Perfekt Kámen

Těžba kamene pro Perfekt Kámen

Zpracování bloků na desky

Továrny nařežou velké kamenné bloky pomocí katrů (velkých pil) na jednotlivé desky o různých tloušťkách. Tento proces obvykle trvá 1-2 dny podle tvrdosti daného kamene. Po nařezání se desky zkontrolují a vyleští nebo jinak zpracují do finální povrchové úpravy.

Řezání kamene

Řezání kamene

4 nejčastější typy úpravy povrchu

  • Leštění – nejoblíbenější povrchová úprava
  • Broušení – pro dosažení matného vzhledu
  • Antik nebo leather – kartáčovaný matný povrch, který kámen uzavře a zároveň kopíruje jeho přírodní texturu
  • Opalování, pískování – hrubé povrchové úpravy používané zejména pro exteriéry (schody, chodníky nebo fasády)

Přeprava na sklady dodavatelů

Po vyleštění se kamenné desky naloží do kontejnerů a odešlou zpracovatelům do celého světa. V jejich skladech se následně vyloží a uskladní, abyste si z nich mohli vybrat ten nejvhodnější kámen a odstín pro vaši kuchyňskou desku, parapet, schody a řadu jiných výrobků.

Nařezání desky na míru

V případě výroby kuchyňské pracovní desky následuje zaměření kuchyně u vás doma. Ve výrobě se poté přenáší šablona na vámi vybranou desku, která je nařezána do požadovaných formátů. Výroba pokračuje leštěním hran desky a vyřezáním otvorů pro dřez a varnou desku. TIP: Podívejte se na video o výrobě kamenných kuchyňských desek

Posledním krokem celého procesu, který začal odvrtáním žulového bloku ze skály na druhé straně světa, je usazení a montáž kuchyňské desky u vás doma. Stane se tak dominantou vaší kuchyně a bude ji zdobit po mnoho dalších let.